Jak odeprzeć od siebie śmieciowe jedzenie na imprezie?

restaurant-bern-179047_1280

Imprezowe jedzenie jest jedną z tych rzeczy, które choć jest to na ogół jest dla nas złe to zawsze mamy pretekst do jedzenia. Czy jest jakiś sposób, aby oprzeć się pokusie tych śmieciowych przekąsek, zanim nadejdzie czas, aby znów je podać? W tym artykule mamy zamiar spojrzeć na kilka sposobów, za pomocą których można walczyć z podawaniem niezdrowej imprezowej żywności, pomyślimy o tym czy istnieją zdrowe alternatywy, które można do tego wykorzystać i co zrobić, jeśli okaże się że ta pokusa jest silniejsza niż myśleliśmy.

Co kilka miesięcy pojawia się nowy powód, by zrobić przyjęcie pełne niezdrowego jedzenia w tej czy innej formie. Istnieją przecież słodycze, które dzieci przynoszą na Halloween – które giną w tajemniczych okolicznościach, gdy śpisz – ekscesy Bożego Narodzenia, które ciągną się również aż do początku Nowego Roku. Walentynki, urodziny i dowolna liczba innych powodów jakie można wymyślić na imprezę.

Nie martw się, nie jesteś sam. Milion użytkowników próbuje się zbuntować przeciwko tej śmieciowej żywności: chipsy, słodycze, czekolady – nie tylko w Boże Narodzenie.

Każdy powie, że to tylko tej jeden wyjątkowy raz, a zdecydowana większość z nas zbyt często powtarza zdanie – zacznę dietę od jutra. Jak uniknąć wstydu społecznego pocąc się obficie podczas próby oparcia się tacy cukierków, która jest tuż pod nosem? Pierwszy i chyba najbardziej dramatyczny sposób to wymyślić jaką formę fantomu zatrucia pokarmowego, zanim nadejdzie deser. Działa to na dwa sposoby. Po pierwsze, masz łatwiejszą wymówkę, by się temu oprzeć a po drugie, gospodarz nie będzie urażony, że tego nie zjadłeś. Spróbuj, to działa.

Jednakże, jeśli chcesz być bardziej tradycyjny – spróbuj siły woli. Jeśli powiesz ludziom, co robisz, i dlaczego, większość będzie Cię wspierać i będą starać się pomóc .- po prostu musisz zignorować tych, które sprawiają, że jesteś bliski tego by przerwać swoją siłę woli.

Czy istnieją zdrowe alternatywy?

Istnieją sposoby, aby najeść się na imprezie do syta unikając śmieciowej żywności – np. można wziąć ze sobą własne smakołyki. Istnieje wiele alternatyw dostępnych dla większości słodkich rzeczy, które będą powodować uderzenie w reżim diety. Nie trzeba zastąpić wszystkiego co jest w przepisach (bo to oni w końcu byłoby niejadalne), ale zawsze można zacząć od wypróbowania alternatyw dla cukru.

W niektórych przypadkach, miód działa jako doskonały substytut. To daje poczucie dekadencji, bo wiesz, że jest słodko bo jest miód, ale może to oznaczać, że faktycznie uczta będzie miała mniej kalorii, niż ta która naładowana jest cukrem. Istnieje wiele stron internetowych, które dadzą Ci propozycję wielu zdrowych alternatyw do wykorzystania i nawet znajdziesz tam sporo na pozór śmieciowych, które są rzeczywiście dobre dla ciebie – cóż, w rzeczywistości nie do końca złe.

Co należy zrobić, jeśli utkniesz w rogu imprezy z ladą pełną śmieciowej żywności?

Pierwszym rozwiązaniem jest odstawić talerz i po prostu odejść. Ten sposób poradzenia sobie z problemem wraca do idei „siły woli”, więc to może być trudne dla niektórych ludzi ale jest to możliwe. Kolejnym sposobem jest zastanawiać się, co może na ciebie osobiście działać abyś odrzucił tę presję.

Dodaj komentarz