Które frytki są lepsze- domowe czy w Fast- foodach?

french-fries-923687_1280

Frytki są jedną z ulubionych potraw Amerykanów. Również dzieci w naszym kraju uwielbiają tą potrawę i rośnie cały czas spożycie tych ziemniaczanych pyszności. Czy frytki są zdrowe? Jak zrobić by takie były i dzieciom można byłoby podawać je na obiad bez większych obaw?

Najlepiej, żeby to spełnić, frytki trzeba zrobić samemu. Najgorsze są gotowe, które zawierają więcej chemicznych substancji niż ziemniaków i są bardzo napompowane. Najlepiej też nie zabierać dzieci i samemu nie podjadać frytek w barach typu Fast- food. Są one tam smażone po kilka razy na tym samym oleju, wydzielają się wtedy trujące związki co nie jest zdrowe. Samemu w domu robimy frytki z ziemniaków, wiemy, na jakim oleju smażymy a jedyna wada takiego jedzenia to nasza praca, którą musimy włożyć w przygotowanie potrawy. Trend zdrowej żywności wkradł się również ,,w dziedzinę’’ frytek. Wymyślane są coraz to nowe przepisy na tą potrawę ale z różnych składników. Teraz nie tylko z ziemniaka możemy zrobić frytki. Przygotować je można praktycznie ze wszystkiego- z owoców, warzyw. Wystarczy pokroić jabłko czy buraka na cienkie paseczki i wstawić do frytkownicy ( najlepiej takiej, która przyrządzi potrawę na parze). Możemy je wtedy jeść bez wyrzutów sumienia, dlatego, że mimo, że ziemniak to też warzywo, jest on tuczący, ma dużo węglowodanów, a to w połączeniu ze smażeniem na oleju daje tłustą bombę kaloryczną, którą, żeby spalić potrzebujemy bardzo długo ćwiczyć czy choćby spacerować. W ten sposób możemy uniknąć pochłaniania zbędnych kalorii oglądając wieczorem film w telewizji lub ulubiony serial.

Frytki możemy w domu przygotować we frytkownicy, co nieco oszczędzi nasz czas. Teraz na rynku urządzeń elektronicznych dostępne są coraz to nowe, lepsze sprzęty. Są frytkownice, które smażą, a raczej gotują ziemniaki na parze. Jest to dużo zdrowszy sposób ich przyrządzania.

Przygotowane domowe frytki można spożywać same lub z pysznym sosem np. czosnkowym: jogurt naturalny i przetarte ząbki czosnku.

Dodaj komentarz