Fast food najgorszym rozwiązaniem dla zapracowanych

13

Mieszkańcy naszego kraju są jednym z najbardziej zapracowanych Europejczyków. Nic więc dziwnego, że wielu ludziom brakuje czasu na przygotowanie sobie posiłku, nie mówiąc już o samym jedzeniu. Tempo życia, ciągła praca i pośpiech sprawiają, że coraz mniej uwagi poświęcamy na to co jemy. To nie tylko ogromny błąd, to również katastrofa dla Naszego organizmu a co za tym idzie zdrowia. Nawet, jeśli już jadamy to robimy to na szybki i nieregularnie. Poza tym ludzie zapracowani, chcąc w ogóle cokolwiek zjeść, jedzą dania typu fast food. No bo to jest jakieś rozwiązanie. Skoro nie mamy czasu zrobić sobie obiadu to zjemy hamburgera na mieście. A kiedy wracamy z pracy wieczorem to zamiast zrobić sobie zdrowe jedzenie wolimy zamówić pizzę albo jakiś kebab z dowozem. Jest to jakieś rozwiązanie, które przynajmniej pozwala nam zaoszczędzić czas, który musielibyśmy przeznaczyć na samodzielne przygotowanie posiłku. Bez względu na wszystko, wrzucamy w siebie śmieciowe jedzenie, robiąc to niekiedy naprawdę w dobrej wierze i w dobrych intencjach. Każdy sobie myśli, że lepiej zjeść byleco aniżeli nie zjeść niczego. Kiedy potem okazuje się, że brak ruchu fizycznego i niezdrowe jedzenie popsuły nam zdrowie, dopiero dociera do Nas, że to jednak nie było dobre postępowanie. Dopóki wszystko jest z Naszym zdrowiem w porządku to nikt się nad tym nie zastanawia.
Fast food jest więc najgorszym rozwiązaniem z możliwych. Lepiej już wybrać się na obiad do restauracji albo jakiegoś baru z domowym jedzeniem. Na pewno takie rozwiązanie będzie lepsze aniżeli frytki, hamburgery czy pizza. Co gorsza, zapracowani ludzie nie mają też czasu, żeby przygotować posiłek swoim dzieciom. I tutaj dzieje się to samo. Dzieci żywią się na mieście bo rodzic woli dać na hamburgera czy pizzę aniżeli przygotować dziecku zdrowy i pożywny obiad. To wszystko się jakoś tak dzieje, że zupełnie nie przywiązujemy uwagi do tego, czym się odżywiamy. Jest to w pewnym sensie choroba cywilizacyjna Naszych tak bardzo niedoskonałych czasów. No bo jak inaczej nazwać to, że w pogoni za pieniędzmi zapominamy o podstawowych potrzebach swoich i swojej rodziny? Przecież każdy powinien zjeść rano śniadanie, popołudniu obiad a wieczorem kolację. Już nawet nie piszemy o tym, że najzdrowiej jest zjeść jakieś pięć posiłków dziennie w równych odstępach czasu, bo o tym nawet dzisiaj nikt nie myśli.
Naprawdę zróbmy chwilę pauzy, dla dobra własnego zdrowia i zdrowia najbliższych. Każdy ma na tyle czasu, żeby przygotować śniadanie czy dobrą i zdrową kolację. O ile jeszcze można zrozumieć problem z porą obiadową, bo wiadomo, że wtedy właśnie w większości spędzamy ją w pracy. Jeśli jednak mamy czas na obiad czyli po prostu przerwę obiadową to warto wykorzystać ją tak, jak sugeruje jej nazwa. Zjeść po prostu zdrowy obiad albo przynajmniej domowy. Nikomu nie polecamy jedzenia typu fast food, bo to nie prowadzi do niczego dobrego. Można oczywiście okazjonalnie, raz na jakiś czas, zjeść dla smaku coś tak szkodliwego. Ale na pewno nie można się tym odżywiać na co dzień, no chyba, że kompletnie nie przejmiemy się pojawiającą się otyłością i problemami z układem trawiennym. Wszystko jest dla ludzi, a więc również i jedzenie typu fast food. Jeśli jednak stało się to jedzenie naszym głównym pożywieniem to może te oznaczać, że jesteśmy od takiego jedzenia już uzależnieni. Bo o tym się nie mówi, ani też nie pisze, ale jedzenie śmieciowe potrafi uzależnić równie mocno jak papierosy czy czekolada. No cóż, to chyba temat warty przemyślenia. Zróbmy rachunek sumienia co do tego, w jaki sposób się odżywiamy. Niezdrowe i śmieciowe jedzenie ma naprawdę zgubny wpływ na zdrowie, ponieważ ilości tłuszczu zawarte w takim jedzeniu są po prosu ogromne. Tłuszcz ze zdrowiem naszego organizmu ma niewiele wspólnego.

Dodaj komentarz