Dowiedz się dlaczego napoje gazowane są niezdrowe

glass-1055502_1280

Istnieje wiele przyczyn, które mogą powodować otyłość a także cukrzycę. Do jednych z nich należy zaliczać picie napojów gazowanych typu Sprite, Fanta, Pepsi. To właśnie one powodują nieprawidłowe działanie układu pokarmowego a także zaburzenia metabolizmu.

Napój gazowany w bardzo dużej części składa się z pustych kalorii. Dlaczego tak się dzieję? Przede wszystkim duża zawartość cukru jako fruktozowy syrop kukurydziany to coś wysoce kalorycznego. Nie istnieją tutaj żadne mikroelementy lub witaminy – zamiast tego można odnaleźć jedynie substancje chemiczne. Oprócz ich szkodliwego oddziaływania poprzez syrop kukurydziany mogą nas pozbawiać utraty bardzo wartościowych pierwiastków, występujący tutaj cukier może być powodem do utraty wapnia.

Bardzo duża dawka to coś charakterystycznego w przypadku słodkich napojów gazowanych. Wypicie jednej coli może w całości pokryć nasze dzienne zapotrzebowanie na cukier. W jaki sposób producenci ukrywają ten zbyt słodkawy smak? Przede wszystkim zostają tutaj dodawane substancję chemiczne np. kwas ortofosforowy. Regularne picie słodkich napojów powoduje niestabilność poziomu cukru w naszym organizmie.

Kwas fosforowy, który jest zawarty w napojach gazowanych może wiązać magnez, cynk oraz wapń. Bezpośrednio po wypiciu napoju można błyskawicznie utracić w nim wodę. Tak naprawdę po wypiciu ,,kolorowego płynu” tylko na chwilę czujemy jak nasze pragnienie spada – zamiast tego po dłuższej chwili stajemy się co raz bardziej odwodnieni. Przez stratę niezbędnych minerałów można spodziewać się bardzo dużych skutków t. j utrata wapnia a to niestety może powodować ich łamliwość.

Kofeina, która jest zawarta w tych napojach gazowanych może w bardzo dużym stopniu podnosić ciśnienie krwi. Spożywając ją w dużych ilościach można doprowadzać do trwałych zaburzeń gospodarki hormonalnej. Posiadanie nadmiaru kofeiny może doprowadzać do stanów lęków, niestabilność pracy serca a nawet bezsenności.

Jeśli ktoś codziennie piję napoje gazowane to tak naprawdę może w bardzo szybki sposób doprowadzać się do uzależnienia. Dlaczego tak się dzieję? Duża zawartość kofeiny może przyczyniać się do potrzeby jej ciągłej spożywania. To silne uzależnienie może oddziaływać na człowieka w podobny sposób co narkotyki lub papierosy.

Pijąc kolorowe napoje można się samemu przyczyniać do ubytkach w swoich zębach. Co przez to należy rozumieć? Bakterie, które nieustannie żyją w jamie ustnej nieustannie żywią się cukrem – on jest zawarty w kolorowym napoju gazowanym.

Zamiast wybierać słodkie kolorowe napoje warto pomyśleć zdecydowanie o czymś innym. W tym przypadku można się zdecydować na to aby wypić jakiś zdrowy koktajl. To na pewno właściwy sposób do tego aby dostarczyć sobie odpowiednich kalorii odżywczych.

Dodaj komentarz